MŁODZI DLA MŁODYCH
4. piątek stycznia 
(23.01.2015)

Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy naszej Parafii zaprasza wszystkich Młodych Ludzi na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 roku. Tym razem będzie miało ono charakter przedstawienia teatralnego.
Młodzi aktorzy liczą na młodych widzów! Nie zawiedźcie ich!
Spotkajmy się zatem 23 stycznia 2015 roku o godz. 18:00 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

ks. Piotr i parafialni liderzy: Emilka i Kuba    29 listopada tradycyjnie już odbyła się zabawa andrzejkowa w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.  W tym roku jednak jej charakter był wyjątkowy, gdyż uroczyste wejście w Adwent połączyliśmy z comiesięcznym spotkaniem w ramach Światowych Dni Młodzieży, dając przedsmak tego, co czeka nas w 2016 roku.
    W związku ze światowym charakterem imprezy, jedną z głównych atrakcji stanowiła wypożyczalnia strojów, pełna tradycyjnych kreacji z różnych stron świata, z której każdy (bez względu na wiek czy rozmiar) mógł korzystać bez ograniczeń. Już na samym początku w uroczysty nastrój wprowadził nas odczytany głośno fragment z Pisma Świętego mówiący o radości oraz dobrym i pobożnym ucztowaniu, a kolejne godziny imprezy pokazały, że wbrew stereotypom katolicy potrafią się wspaniale bawić.
    Oprócz tradycyjnych pląsów, każdy miał również okazję nauczyć się narodowych tańców, takich jak Zorba, Belgijka, czy taniec Teksański oraz pobawić się przy  utworach typowych dla danego kraju. Nie zabrakło też smacznych przekąsek, przygotowanych przez dorosłych uczestników  spotkania.
    Andrzejkową zabawę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.  Mamy nadzieję, że uda nam się  spotkać również w przyszłym roku w jeszcze większym gronie.

Emilia Baran

 Zobacz fotorelację

ŚWIATOWA
ZABAWA
ANDRZEJKOWA

     Zazwyczaj spotykamy się w 4. piątki miesiąca - tak było przez dwa razy :) - w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Tym razem jednak spotkamy się w sobotę (29.11.2014). Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że charakter tego spotkania będzie nieco inny, to znaczy nmniej modlitewny (chociaz też!) a bardziej zabawowy. Zatem piątek jako dzień pokutny dla chrześcijanina odpada. Po drugie spotkamy się nie w kościele, ale w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. Po trzecie - dość ważne - warto zobaczyć i uwierzyć, że chrześcijanin też może się świetnie bawić i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Dobra zabawa w gronie przyjaciół może być także bez zbędnych dodatków typu alkohol, papierosy, że o innych używkach nie wspomnę. Zapraszamy zatem wszystkich młodych duchem do wspólnej zabawy andrzejkowej. Warto przyjść, bo będzie naprawdę światowo. Serio serio... :) Andrzejki rozpoczynają się o godz. 16:00 i planowo zakończą się ok. 21:00. Wstęp 5 złotych od osoby - płatne na miejscu. W tej cenie oprócz możliwości dobrej zabawy jest posiłek i coś do picia oraz - uwaga! - dostępna na miejscu profesjonalna wypożyczalnia kostiumów otwarta już godzinę przed rozpoczęciem zabawy. Zachęcamy do skorzystania.

Rodzice oraz ks. Piotr z parafialnymi liderami ŚDM 2016Różaniec w intencji ŚDM 2016

Czwarty piątek października wypada dokładnie 24.10.2014, a zatem czas na kolejne spotkanie przygotowujące nas do Światowych Dni Młodych w 2016 roku. W ten piątek o godz. 19:00 bedziemy się modlić na Różańcu. Spróbujemy to zrobić - przynajmniej cześciowo - także w językach ludzi, którzy za niecałe dwa lata przybędą na spotkanie do Krakowa. Zapraszamy wszystkich młodych naszej parafii, ale nie tylko. Przyjdźcie! ...bo warto razem robić dobre rzeczy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi...

Pozdrawiamy i czekamy

ks. Piotr i parafialni liderzy ŚDM 2016 - Emilia i Jakub
ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA
DO
ŚDM 2016

    Przed wakacjami, a dokładnie w niedzielę 15 czerwca, wprowadziliśmy uroczyście do kościoła  znaki Światowych Dni Młodych: Krzyż i Ikonę Matki Bożej.  W ten sposób rozpoczęliśmy oficjalnie w naszej parafii przygotowania do ŚDM. Postanowiliśmy się spotykać co miesiąc w 4. piątek miesiąca.
A zatem pierwsze z cyklu spotkanie będzie
 26 września 2014 r.
 o godz. 19:00.
    Na to spotkanie zostały zaproszone osoby z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 z Sekcji Wolontariatu. Rozpoczniemy Mszą świętą, po której nasi goście przybliżą nam ideę spotkań młodych z całego świata oraz zachęcą do włączenia się w wolontariat.
    Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w piątkowym wydarzeniu wszystkich, którym zależy na przyszłości Kościoła w naszej Parafii, w Polsce i na całym świecie.  Ludzie młodzi są tą właśnie przyszłością - młodzi wiekiem, ale i także młodzi duchem... :)
    Szczególnie to zaproszenie jest adresowane do gimnazjalistów z klasy I, II i III, którzy kontynuują lub dopiero rozpoczynają swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie to Boże umocnienie do dawania świadectwa swojej wiary wobec innych. Przede wszystkim wobec swoich rówieśników, może także i z innych krajów Europy i świata.

Z nadzieją na spotkanie i z kapłańskim pozdrowieniem,
ks. Piotr

DRODZY MŁODZI PARAFIANIE!

    W roku 2016 odbędzie się w Krakowie wielkie spotkanie ludzi młodych z całego świata. Będzie to jedno z wielu spotkań gromadzących tych, którzy mają jakąś pasję. W tym przypadku jest to pragnienie spotkania z Bogiem w wielkiej wspólnocie młodych, którzy nie wstydzą się swojej wiary, lecz pragną ją wyśpiewać, wypowiedzieć, a także umocnić.

    Informację tę przekazuję Wam w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dniu odgrywającym ważną rolę na drodze Waszego wzrostu w wierze. Gdy przyjmowaliście     Sakrament Bierzmowania, a było to przecież niedawno, dowiedzieliście się, że otrzymaliście Ducha Świętego podobnie jak Apostołowie w Wieczerniku. Była to Wasza osobista Pięćdziesiątnica i dzień niezwykłego obdarowania przez Boga oraz umocnienia na całe życie.

    Wraz z przedstawicielami młodzieży naszej parafii,  którzy już uczestniczą w przygotowaniu do Światowych Dni Młodych, zapraszam Was na Mszę Świętą w Niedzielę Trójcy Świętej, 15 czerwca o godz. 11:00. Będzie to szczególne święto młodych naszej parafii, którzy przychodzą do Chrystusa z całą prawdą swego życia, niekiedy bardzo radosną i pełną entuzjazmu, a innym razem bolesną i wyciskającą łzy z oczu.

    Czujcie się serdecznie zaproszeni, niezależnie od stanu swojego ducha. Włączcie się w naszą wspólną modlitwę. Będziemy modlić się, aby Duch Święty dokonał w naszym życiu tych dzieł, jakie sprawił w początkach głoszenia Ewangelii.

    Mam nadzieję, że ta niedzielna Eucharystia pomoże nam wszystkim dobrze przygotować się do dawania świadectwa wiary młodym, którzy przybędą z całego świata.

ks. Piotr Zioło
i liderzy ŚDM 2016:
Emilia Baran
Jakub Baran

PS
    To zaproszenie jest dla wszystkich młodych naszej parafii, czyli dla Ciebie także :)
    Zatem do zobaczenia!