ANDRZEJKI - RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI
    29 listopada tradycyjnie już odbyła się zabawa andrzejkowa w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.  W tym roku jednak jej charakter był wyjątkowy, gdyż uroczyste wejście w Adwent połączyliśmy z comiesięcznym spotkaniem w ramach Światowych Dni Młodzieży, dając przedsmak tego, co czeka nas w 2016 roku.
    W związku ze światowym charakterem imprezy, jedną z głównych atrakcji stanowiła wypożyczalnia strojów, pełna tradycyjnych kreacji z różnych stron świata, z której każdy (bez względu na wiek czy rozmiar) mógł korzystać bez ograniczeń. Już na samym początku w uroczysty nastrój wprowadził nas odczytany głośno fragment z Pisma Świętego mówiący o radości oraz dobrym i pobożnym ucztowaniu, a kolejne godziny imprezy pokazały, że wbrew stereotypom katolicy potrafią się wspaniale bawić.
    Oprócz tradycyjnych pląsów, każdy miał również okazję nauczyć się narodowych tańców, takich jak Zorba, Belgijka, czy taniec Teksański oraz pobawić się przy  utworach typowych dla danego kraju. Nie zabrakło też smacznych przekąsek, przygotowanych przez dorosłych uczestników  spotkania.
    Andrzejkową zabawę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.  Mamy nadzieję, że uda nam się  spotkać również w przyszłym roku w jeszcze większym gronie.

Emilia Baran

 Zobacz fotorelację