RORATY Z KARMELITANKAMI
    Na środowych Roratach (17.12.2014) o godz. 17:00 zjawili się niecodzienni goście. Zawitały do naszej parafii siostry karmelitanki: s. Tymoteusza, s. Magdalena i s. Zuzanna oraz ojciec Maciej - karmelita. Goście odpowiadali na pytania dzieci, które na tegorocznym nabożeństwie roratnim poznają drogę do Jezusa, śledząc życie św. Teresy z Avila. Wszyscy uczestnicy Rorat - nie tylko dzieci - mogli na żywo zobaczyć jak wygląda strój zakonny sióstr karmelitanek i braci karmelitów, czyli innymi słowy jak była ubrana św. Teresa i św. Jan od Krzyża. Karmelitańscy goście opowiadali o życiu codziennym w klasztorze, o tym co jedzą, jak się modlą, jak odkryli swoje powołanie. Dzieci chciały również wiedzieć czy można w klasztorze mieć swoje zwierzątko, czy siostry mają telewizor i czy wolno im jeść słodycze i jeździć na święta do rodziny. Mali roratnicy podziękowali gościom za wizytę dobrym słowem i specjalnie oprawioną w roratnią dekorację bombonierką. Radości ze spotkania było wiele, co można zobaczyć na zdjęciach.

RORATY - godz. 17:00
1 grudnia 2014 r. rozpoczynamy Roraty. W tym roku - głównie z myślą o dzieciach i młodzieży - będą one odprawiane o godz. 17:00Dla starszych natomiast oraz tych, którzy mogą i potrafią wstać rano przed szkołą i przyjść do kościoła, nabożeństwo roratnie będzie o 6:45. W sobotę Roraty dla wszystkich razem o godz. 7:00.
    "SOLO DIOS BASTA!" czyli BÓG SAM WYSTARCZY - to temat kazań roratnich przygotowanych przez redakcję "Małego Gościa". Za patronkę nabożeństw adwentowych obrano św. Teresę z Avila, bo ona odnalazła drogę do Boga i otworzyła Mu swoje serce.

Piosenka, na jej temat będzie nam towarzyszyć podczas kolejnych nabożeństw. Można jej posłuchać tutaj.

Postarajmy się również wcześniej przygotować sobie lampion roratni. Oryginalny lampion można też zamówić wraz z egzemplarzem "Małego Gościa".

Roraty
będą nadawane również przez radio. No nie od nas z kościoła, ale te same... :)

Odpowiedzi na pytania z poszczególnych Rorat będą się pojawiać na tej stronie oraz w "Małym Gościu".

Zatem do zobaczenia na Roratach!
ks. Piotr

Kartka świąteczna
dla sióstr karmelitanek z Avila
Kartka świąteczna dla sióstr karmelitanek z Avila od dzieci, które chodzą na "Roraty ze św. Teresą", może być napisana zarówno po polsku jak i po hiszpańsku. Poniżej znajdziesz tekst, który można wykorzystać wstawiając swoje imię i wiek. No i też trzeba się pod życzeniami podpisać. Najlepiej całą rodziną!

Oto tekst po polsku:
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Mam na imię …...........…. . Mam   ……   lat(a) i mieszkam w Polsce.
W naszej parafii w Zabierzowie Bocheńskim koło Krakowa były w tym roku Roraty ze św. Teresą z Avila, która pokazywała nam swoją drogę do spotkania z Jezusem.
Razem z moją rodziną życzę Drogim Siostrom wiele radości i błogosławieństwa od Nowonarodzonego Jezusa.
Niech św. Teresa, która pięćset lat temu mieszkała w Waszym klasztorze nadal wspiera Was swoim wstawiennictwem.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

A to jego wersja po hiszpańsku:
¡Que Dios les bendiga!
Me llamo......... . Tengo ........ años y vivo en Polonia.
En nuestra parroquia en Zabierzów Bocheński, que está al lado de Cracovia, nos preparábamos en la Navidad, contemplando y mencionando a Santa Teresa de Avila que nos enseñó su camino de encuentro con Jesús Cristo.
Junto con mi familia les deseo mucha alegría y la bendición del recién nacido Jesús Cristo.
¡Que Santa Teresa les siempre apoye por su intercesión como lo hacía hace 500 años, viviendo en su monasterio!
¡Feliz Navidad!

Oto adres klasztoru, pod który wysyłamy kartkę. To klasztor, w którym mieszkała św. Teresa.
Carmelitas Descalzas
Convento de la Encarnación